Konzervativní terapie

Konzervativní lokální terapie se uplatňuje u popálení II.a stupně a nyní i u II.b stupně.

V prvních dvou dnech po úrazu jsou chlazeny popálené plochy, pacienti používají speciální kryty. Při zjištění kontaminace rány jsou pacientům podána antibiotika.

K hojení popálenin II.b stupně se používají speciální SSD krémy, např. Dermazin (sulfadiazin stříbra), který má zároveň antibakteriální působení. V poslední době se stále více prosazují různé syntetické kryty s obsahem stříbra. Kromě toho jsou používány také biologické kryty derivované většinou z kožních buněk prasat a vlastní kožní buňky, které se kultivují na specializovaných pracovištích, tkáňových bankách.

garant_logo
Norske-fondy_Logo

Od roku 2004 Norské fondy v České republice podpořily množství zajímavých projektů za více než 6 mld. Kč

logo_MZCR
LCZ_clen-PHC
MHC-logo-bgwhite
autocont-logo
logo_sdh-300x285

Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska

O projektu

Internetový portál vznikl díky projektu Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením podpořeného grantem z Norských fondů 2009-2014 v rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“.

Cílem projektu je vybudování služeb, které mají zmírnit či vyloučit negativní následky úrazu popálením u dětí a mladých lidí a začlenit je zpět do běžné společnosti. Součástí projektu je osvěta a primární prevence tohoto typu úrazu.

 

celý článek