Téma root test

Rozbalit všechny příspěvky
1. 12. 2016
Vojta

Popálenina o železo

Dobrý den, měl bych, prosím, jeden dotaz na popáleninu. V pondělí jsem se spálil o železo o teplotě cca 900°. Netrvalo to dlouho, ani né vteřinu. Ránu jsem postříkal Panthenolem, lékařka na obci mi to ošetřila, něčím namazala a obvázala. Dále mi řekla, abych to mazal borovou mastí a framikoinem, na noc si to obvázal a pod obvaz dal popřípadě Grassolind neutral, aby se mi obvaz na ránu nelepil. Rána je velká asi 25 cm a asi 4 cm široká, zarudlá, bolí a dělají se mi strupy. Chtěl bych vědět, jestli mám takto v léčbě pokračovat nebo jít do nemocnice na vyšetření? Děkuji za odpověď

15. 8. 2017
poradna@popalky.cz

Odpoved na : spálenina u vaření

Dobrý večer,
dle Vašeho dotazu se domnívám, že Vaše popálenina je z dnešního večera. S chlazením určitě pokračujte - pod tekoucí vodou, ponořením do vody, chladivými obklady. K chlazení nepoužívejte přímý kontakt s mraženými potravinami či ledem (popálenina se může ještě zhoršit) - prosím tedy mražený hrášek určitě nepoužívejte.
Postižené místo chlaďte co nejdéle (alespoň 20 minut). Poté použijte speciální náplast na popáleniny, kterou lze koupit v lékárnách - zamezí infekci a bude ránu zvlhčovat. Čerstvě popálenou tkáň ničím nemažte, s promazáváním začněte až po zhojení rány.
Pokud je místo příliš bolestivé nebo naopak necitlivé nebo pokud máte jakékoliv pochybnosti, vyhledejte co nejdříve odbornou pomoc. Lépe je pomoc odborníka vyhledat i kvůli nezávažnému zranění, než zranění podcenit.

S pozdravem,
poradna Popálky o.p.s.

2. 9. 2016
cipisek9@centrum.cz

popálení od oleje

Můžete mi poradit, prosím? Dnes jsem si popálila ruku od oleje, hned jsem ruku dala pod studenou vodu na docela dlouho, ale nepomohlo to. Teď mě to pálí a brní. Mám jít k doktorovi? Nechci aby to vypadalo že jdu s nějakou blbostí. děkuji za názor

2. 9. 2016
poradna@popalky.cz

Odpoved na : popálení od oleje

Dobrý večer,
píšete, že jste si popálila ruku od oleje a docela dlouho chladila pod studenou vodou, ale postižené místo Vás pálí a brní. Je dobře, že jste se na nás obrátila. Váš postup je naprosto správný. Postižené místo určitě chlaďte co nejdéle (alespoň 20 minut) - můžete chladit pod tekoucí vodou, ponořením do vody či chladivými obklady. K chlazení nepoužívejte přímý kontakt s mraženými potravinami či ledem (popálenina se může ještě zhoršit).
Pokud je místo příliš bolestivé nebo pokud máte jakékoliv pochybnosti, vyhledejte co nejdříve odbornou pomoc. Lépe je pomoc odborníka vyhledat i kvůli nezávažnému zranění, než zranění podcenit. V případě, že jste z okolí Brna, rádi Vás uvítáme v našem Poradenském centru. Kontakty naleznete na www.popalky.cz.
S pozdravem, poradna Popalky o.p.s.

25. 9. 2016
marieplanak@gmail.com

jizva po operaci

Dobrý den,
před 3 roky jsem byla na operaci a mám na břiše tuhou jizvu. Dá se s tím ještě něco udělat? Slyšela jsem o laseru, že by mohl pomoct. Prosím o radu.
Děkuji Marie

29. 9. 2016
poradna@popalky.cz

Odpoved na : jizva po operaci

Dobrý večer,
obracíte se na nás s dotazem, zda je možné nějakým způsobem eliminovat jizvu na břiše po operaci, na které jste byla před 3 lety. Konkrétně Vás zajímá laser, o kterém jste slyšela, že by mohl pomoci.
U dospělých pacientů se jizva hojí přibližně 1 rok a během této doby můžete Vy sama podpořit hojení např. promašťováním či tlakovými masážemi. Po uplynutí delší doby od vytvoření jizvy jsou další možnosti čistě lékařské (chirurgické odstranění, laser, atd.) a následují až po důkladném vyšetření a domluvě s odborníkem na plastické chirurgii.
S pozdravem, poradna Popalky o.p.s.

garant_logo
Norske-fondy_Logo

Od roku 2004 Norské fondy v České republice podpořily množství zajímavých projektů za více než 6 mld. Kč

logo_MZCR
LCZ_clen-PHC
MHC-logo-bgwhite
autocont-logo
logo_sdh-300x285

Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska

O projektu

Internetový portál vznikl díky projektu Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením podpořeného grantem z Norských fondů 2009-2014 v rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“.

Cílem projektu je vybudování služeb, které mají zmírnit či vyloučit negativní následky úrazu popálením u dětí a mladých lidí a začlenit je zpět do běžné společnosti. Součástí projektu je osvěta a primární prevence tohoto typu úrazu.

 

celý článek