Silikonové pláty a gely

Silikonové gelové destičky přispívají k prevenci vzniku nadměrných hypertrofických jizev a k jejich rychlejšímu vyzrávání, zesvětlení a zjemnění. Snižují rovněž svědění a bolestivost jizev. Jedná se o průhledný gel tvořený samotným silikonem nebo obsahující ještě minerální látky, který je zpevněn tkaninou. Destičky se přikládají na jizvy na dobu 8–16 hodin denně a je výhodné podkládat je pod elastické návleky. S aplikací destiček nebo s potíráním silikonovým gelem je možno začít týden po zacelení jizvy po popálení. Výjimečně se na gel může objevit kontaktní alergie.

Silikonové pláty a gely je možné zakoupit v lékárnách.

garant_logo
Norske-fondy_Logo

Od roku 2004 Norské fondy v České republice podpořily množství zajímavých projektů za více než 6 mld. Kč

logo_MZCR
LCZ_clen-PHC
MHC-logo-bgwhite
autocont-logo
logo_sdh-300x285

Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska

O projektu

Internetový portál vznikl díky projektu Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením podpořeného grantem z Norských fondů 2009-2014 v rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“.

Cílem projektu je vybudování služeb, které mají zmírnit či vyloučit negativní následky úrazu popálením u dětí a mladých lidí a začlenit je zpět do běžné společnosti. Součástí projektu je osvěta a primární prevence tohoto typu úrazu.

 

celý článek