Protetické pomůcky - dlahování

Stabilizace protetickými pomůckami zabraňuje svrašťování jizev na končetinách a krku. Napomáhá natažení v kloubech, které by se účinkem pevné nepoddajné jizvy křivily do nežádoucího tvaru, a pohyb v postiženém kloubu by byl omezen.

V některých případech je nutno použít plastové dlahy, masky či korzety zhotovené pacientovi na míru. Ty doplňují tlak elastických návleků tam, kde by návleky samy nestačily k vyvinutí dostatečného tlaku na jizvy.

Dlahy se přikládají po rehabilitačním cvičení, při kterém se jizvy aktivně a pasivně vytahují. Dlahy se užívají sádrové, kovové, v současné době však zejména termoplastové.

garant_logo
Norske-fondy_Logo

Od roku 2004 Norské fondy v České republice podpořily množství zajímavých projektů za více než 6 mld. Kč

logo_MZCR
LCZ_clen-PHC
MHC-logo-bgwhite
autocont-logo
logo_sdh-300x285

Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska

O projektu

Internetový portál vznikl díky projektu Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením podpořeného grantem z Norských fondů 2009-2014 v rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“.

Cílem projektu je vybudování služeb, které mají zmírnit či vyloučit negativní následky úrazu popálením u dětí a mladých lidí a začlenit je zpět do běžné společnosti. Součástí projektu je osvěta a primární prevence tohoto typu úrazu.

 

celý článek