Činnosti po úraze

Rozbalit všechny příspěvky
9. 3. 2017
ŠIMÁK

Trvalé následky popáleniny

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s trvalými následky popálenin. Ma zkušenost je taková, že se mi stal úraz 9x7 cm popálenina, kdy jsem pravidelně navštěvoval obvodni a kožní lékařku na pravidelné převazy cca. 3měsíce do te doby něž se popálenina zahojila. Pojišťovna mi zaplatila 35 dnů a při žádosti o trvalé následky mě bylo sděleno, že se jedná o malý rozměr a tudíž nemám žádný nárok. Jedná se o popáleninu levé ruky nad předloktím. Dekuji za odpověď

25. 4. 2017
poradna@popalky.cz

Odpoved na : Trvalé následky popáleniny

Dobrý večer,
v prvé řadě se omlouváme za technické problémy poradny. Vzhledem k těmto obtížím jsme zjistili, že odpověď, kterou jsme Vám zasílali na Váš dotaz, nebyla pravděpodobně doručena.

Obracíte se na nás s dotazem, jaké máme zkušenosti z trvalými následky popálenin. Posouzení trvalých následků úratu je velice individuální a také záleží na podmínkách pojišťovny u které máte nasmlouváno úrazové pojištění. Tím pádem nemůžeme dát jednoznačnou odpověď. Určitě ale máte možnost nechat rozhodnutí pojišťovny zrevidovat a zažádat o noé posouzení.

V případě, že jste z okolí Brna, rádi Vás uvítáme v našem Poradenském centru, kde Vám kolegyně zabývající se individuálním poradenstvím rády poradí a pomohou vyřídit vše potřebné. Kontaktovat nás také můžete na telefonním čísle uvedeném na našich webových stránkách.

Veškeré kontakty naleznete na www.popalky.cz.
S pozdravem, poradna Popalky o.p.s.
poradna@popalky.cz

30. 8. 2016
honzadava@seznam.cz

výfuk od motorky

Spálil jsem si nohu o výfuk motorky. Mám to tam červené. Mám jít k doktorovi?

2. 9. 2016
poradna@popalky.cz

Odpoved na : výfuk od motorky

Dobrý večer,
píšete, že jste si spálil nohu a výfuk u motorky a postižené místo máte červené. Zajímá Vás, zda máte jít k doktorovi. Bohužel z Vašeho dotazu není jasné, jak je to dlouho, co se Vám úraz popálením stal.
Také záleží na tom, jak hluboká popálenina je. Bližší informace k charakteristice popálenin najdete na www.popaleniny.cz/charakteristika-popalenin. Dle získaných informací se můžete rozhodnout, zda lékaře navštívit či ne. V každém případě lékaře navštivte, pokud je rána otevřená.
Pokud je místo příliš bolestivé nebo pokud máte jakékoliv pochybnosti, reději odbornou pomoc vyhledejte.Lépe je pomoc odborníka vyhledat i kvůli nezávažnému zranění, než zranění podcenit. V případě, že jste z okolí Brna, rádi Vás uvítáme v našem Poradenském centru. Kontakty naleznete na www.popalky.cz.
S pozdravem, poradna Popalky o.p.s.

24. 8. 2016
hanzalovapavla@volny.cz

popálenina od horké vody

Dobrý den, minulý týden mě propustili z nemocnice, mám opařenou nohu od hrnce s vodou. Spálenina je pořád červená a bolestivá. Co mám dělat, aby se kůže vrátila do normálního stavu? Díky Hanzalová

25. 8. 2016
poradna@popalky.cz

Odpoved na : popálenina od horké vody

Dobrý večer paní Hanzalová,
zajímavá Vás, jak můžete přispět k tomu, aby hojení postiženého místa na noze bylo úspěšné.
Období rehabilitace může trvat několik měsíců až let. Bohužel mi z Vašeho dotazu není jasné, jak závažná popálenina je. Určitě bych Vám doporučila promašťování jizev a následné tlakové masáže. S postupem tlakových masáží Vás mohl seznámit odborný pracovník kliniky před propuštěním do domácí péče nebo se informujte v rámci ambulantních kontrol v dispenzární ambulanci. Bližší informace najdete na těchto stránkách www.popaleniny.cz/rehabilitace.
Navštívit také můžete některé popáleninové centrum v Praze, Brně nebo Ostravě nebo naše Poradenské centrum v Brně. Kontakty naleznete na www.popalky.cz.
S pozdravem,
poradna Popalky o.p.s.

27. 2. 2017
marketa

muzu dostat castecny duchod

dobry den chci se optat mam po operaci popaleniny stupne na rameni a cast k prsu muzu zazadat castecny duchod a mela bych na nej narok

25. 4. 2017
poradna@popalky.cz

Odpoved na : muzu dostat castecny duchod

Dobrý večer,
v prvé řadě se omlouváme za technické problémy poradny. Vzhledem k těmtoobtížím jsme zjistila, že odpověď, kterou jsme Vám zasílali na Váš dotaz, nebyla pravděpodobně doručena.

Obracíte se na nás s dotazem, zda máte po operaci popaleniny nárok na částečný důchod. Z Vašich informací není patrné, jak závažná popálenina byla, jak dlouho jste byla v pracovní neschopnosti a zda máte trvalé následky úrazu. Toto jsou důležité informace pro posouzení nároku o invalidní důchod. O tom pak dle lékařské zprávy a ostatncíh informací rozhoduje příslušná OSSZ.

V případě, že jste z okolí Brna, rádi Vás uvítáme v našem Poradenském centru, kde Vám kolegyně zabývající se individuálním poradenstvím rády poradí a pomohou vyřídit vše potřebné. Kontaktovat nás také můžete na telefonním čísle uvedeném na našich webových stránkách.

Veškeré kontakty naleznete na www.popalky.cz.
S pozdravem, poradna Popalky o.p.s.

garant_logo
Norske-fondy_Logo

Od roku 2004 Norské fondy v České republice podpořily množství zajímavých projektů za více než 6 mld. Kč

logo_MZCR
LCZ_clen-PHC
MHC-logo-bgwhite
autocont-logo
logo_sdh-300x285

Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska

O projektu

Internetový portál vznikl díky projektu Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením podpořeného grantem z Norských fondů 2009-2014 v rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“.

Cílem projektu je vybudování služeb, které mají zmírnit či vyloučit negativní následky úrazu popálením u dětí a mladých lidí a začlenit je zpět do běžné společnosti. Součástí projektu je osvěta a primární prevence tohoto typu úrazu.

 

celý článek